Treenerid


SF-a14a6379aa9ee737ac73472978724188Ain Lubi

CrossFit Level 2 (CF-LV 2) Trainer

2010. aasta talihooaja üldkehalisi treeninguid ette valmistades sattusin saksakeelseid rattaajakirju sirvides artiklile, mis tutvustas Euroopas uudset treeningmeetodit nimega CrossFit ja kutsus vastupidavussportlasi üles seda treeningut oma treeningplaanidesse kaasama tuues välja mitmeid tegijaid, kes juba positiivseid kogemusi kogenud on.

Üldkehaline areng, vaheldusrikas treening, aeroobse –ja anaeroobse töövõime paranemine, lühikesed ja intensiivsed treeningud – ehk vähema ajaga parem tulemus – need olid argumendid, mis mind CrossFit treeningu juurde tõid.

CrossFit muutus „minu omaks“ ka tänu põhimõttele „Back to Basics“ ehk tagasi lihtsate kuid tõhusate treeningvahendite juurde nagu näiteks sangpomm, ronimisköis, tõstekang, topispall, ja ka eelkõige oma enda keha – kõik asjad, mis kahjuks trenazööride ajastul veidi unustusehõlma vajunud.

Esimesed aastad möödusid harjutades ja testides jõudmaks selgusele, mis on CrossFit, kuidas see toimib, kas ja kui palju näiteks võiks üks vastupidavusaladega tegeleja oma treeningprogrammi CrossFitti kaasata.

Jõudsin arusaamisele, et CrossFit ei ole ainult treeningmeetod vaid ka elustiil, mis hõlmab igapäeva elu aspekte nagu näiteks toitumine, kuidas end igapäevaselt liigutame – istume, maast asju tõstame, jookseme, kui sirge seljaga ringi kõnnime – , kui palju oleme valmis igapäevaselt pingutama ja palju muid elu tahke, millele tavapäraselt rattasadulas istudes või jooksurajal traavides eriti ei mõtlegi. CrossFit on suur hulk inimesi üle maailma, kes leiavad alati ühise keele ja on suhtluseks avatud ning on kujundanud CrossFit treeningmeetodi ja ka elustiili selliseks nagu see täna on tänu pidevale info ja kogemuste vahetusele – igaüks on siin teretulnud!

2012. aatal läbisin CrossFit Level 1 kursused ning sama aasta sügisel avasime Tartus koos Sille Vaiksaarega esimesena Baltikumis ametliku CrossFit boxi, kus treenib täna palju, tubolisid regulaarseid treenijaid.
2017 aastal läbisin CrossFit Level 2 treeneri koolituse, mis andis mulle CrossFit Level 2 Trainer kutsetaseme.
Viis aastat CrossFit treeningute juhendamist ja koostööd oma ala tipptreeneritega on andnud mulle ülimalt väärtusliku kogemuste pagasi, mis täiustub päev päevalt ühe uute nüanssidega.

Minu missiooniks treenerina on olla igale meie boxi liikmele abiliseks, nõuandjaks, innustajaks, et igaüks meist saaks anda oma maksimumi, et olla täna oma eilse parem versioon. ‘

Igapäevaselt viin boxis läbi CrossFit ning Basic klasse.

 

Sille Vaiksaar

Liikumis- ja sporditeaduste doktorikraad

III taseme sõudetreener

Sport minu elus on olnud väga kõrgel kohal pikka aega.  Olen kuulunud nii Eesti noorte kui ka täiskasvanute  sõudekoondisesse. Peale tippspordist loobumist (2010) olen jätkanud sportimist harrastaja tasemel jalgratturite meeldivas seltskonnas ja paralleelselt töötanud sõudmise rühma- ja personaaltreenerina.  

Minu esimene CrossFit treening koosnes kolmest harjutusest: kätekõverdustest seina najal, see vastavalt võimetele:) + väljaastesammud + jõutõmme sangpommiga. Aega oli kuus minutit ja ringe pidin tegema nii palju, kui suutsin. Enne, kui aeg täis sai, oli jalalihaste sooritusvõime ammendunud, hingeldasin “punases” ja püüdsin lõpuni vastu pidada. Järgmised pool nädalat kõndisin oma valusatel jalgadel nagu pingviin ja istuda ning tõusta oli eriti piinarikas. Olin ausalt üllatunud, et isegi minu „vana sõudja“ jalgadega on mul nii valus ja et mu kehas on nii palju ebavõrdselt treenitud lihaseid! Ainus lohutus oli: kui valutab, siis areneb. Lihas taastus ja valu kadus. Uus CrossFit treening toimus juba mõningad päevad hiljem ja sellest  ajast alates olen treeninud regulaarselt. Aeg ajalt  jääb mõni lihas valusaks, aga enam mitte sellisel määral ja võtan seda valu kui õpetust ja näpunäidet oma keha nõrkuste kohta, milledega rohkem tegeleda.

CrossFit treeneriameti juures meeldib mulle väga idee, et läbi selle saan ma aidata/õpetada teisi inimesi end oma kehas hästi tundma. Tean, kui hea on end oma kehas hästi tunda ja tahan, et võimalikult paljud inimesed saaksid samuti seda tunnet kogeda. Igapäevaselt. Omast kogemusest tean, et kui selleks tulebki alguses üle elada mitu päeva haigeid lihaseid, siis on lõpptulemus seda rohkem väärt ja nauditavam.

Igapäevaselt viin boxis läbi Basic ja Rowing klasse.

.

M17-2-13ihkel Keldoja

CrossFit Level 1 (CF-LV 1) Trainer

IV taseme käsipalli treener

V taseme võimlemistreener (omandamisel)

Olen Tartu noormees, kes küll ema nõudmisel Põlvas sündis. Lapsepõlve veetsin suures osas maal Pangodis, kus maatöödest puudust ei olnud ja sai pidevalt peidetult funktsionaalseid liigutusi teha!

Oma spordipisiku sain juba esimeses klassis, kui alustasin käsipalli treeningutega Forseliuse koolis. Nii on see ala mind saatnud praeguseni ning just 2017 aasta kevadel jõudsin oma TÜ meeskonnaga ka kauaoodatud Eesti Meistritiitlini.

Minu treeneritee sai samuti alguse käsipallis. Olles 12ndas klassis, pakuti mulle treenerikohta HC Tartu klubis, kus olen nüüdseks andnud treeninguid lastele vanuses 7-12 kolm aastat.

Õpin Tartu Ülikoolis meditsiiniteaduskonnas kehakultuuri ja sporti ning just seal õpinguid alustades leidsin tee CrossFit Tartu boxi, kus käsipalli kõrvalt üha rohkem oma vaba aega hakkasin veetma. Nüüdseks on käsipall ja CrossFit kohad vahetanud. CrossFit võlus mind just oma mitmekesisusega ja pideva väljakutsega enda nõrkustega tegeleda. Samas ei viska ma teisi spordialasid endast kaugele eemale, kõik need alad täiustavad üksteist ning leides sümbioosi erinevate füüsiliste tegevuste vahel leian ma igas päevas end jälle tugevama ja kogenumana.Kevadel ülikooli lõpetades olen ametlikult 5 taseme võimlemistreener.

Minu soov treenerina on saada igast antud treeningust endale mõni uus märkus/tähelepanek, mida ja kuidas treenitava abistamisel ja õpetamisel paremini teha. Olles pidevalt avatud uuele ja huvitavale, saame end arendada. Muidugi on enda eesmärk saada ka füüsiliselt pidevalt võimekamaks, vastupidavamaks, nagu eeldatavasti kõigil meie boxi liikmetel.

Boxis viin igapäevaselt läbi CrossFit ja Basic klasse

IMG_9152Taavi Truija

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi võimlemise õppejõud

Kes tegeleb võimlemisega teab ka Taavit. Tegemist on kindlasti ühe tunnustatuima võimlemistreeneriga Eestis.

Taavi on lõpetanud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna liikumis- ja sporditeaduste erialal, samuti läbinud õpetajakoolituse.

Ta on töötanud 20 aastat treenerina (raskejõustik, võimlemine, jõusaal ja personaaltreeningud), tegelenud aktiivselt maadluse, võimlemise ja tantsimisega ning täiendanud end Soomes, Venemaal ja Saksamaal.

Taavi teeb koostööd erinevate spordiliitudega ja klubide esindajatega harrastus- kui ka võistlustasemel.

Meie boxis juhendab Taavi võimlemise (Gymnastics) klasse 

Meie sõbrad ja toetajad


ReebokCrossFit Journal: The Performance-Based Lifestyle Resource

Lähiaja treeningud

Mar
26
T
2019
17:00 CrossFit
CrossFit
Mar 26 @ 17:00 – 18:00
 
17:00 Weightlifting
Weightlifting
Mar 26 @ 17:00 – 18:00
 
18:00 CrossFit
CrossFit
Mar 26 @ 18:00 – 19:00
 
18:00 Weightlifting
Weightlifting
Mar 26 @ 18:00 – 19:00
 
19:00 CrossFit
CrossFit
Mar 26 @ 19:00 – 20:00