CrossFit teeningud – Kuidas töötame?

Treeningud  toimuvad kuni 12 liikmelistes klassides, mida juhendavad 1-2 treenerit.

Üks klass kestab kuni 60 minutit.

Klassid jaotuvad basic, crossfit- ja erialaklassideks (weightlifting, gymnastics, sõudmine).

Basic klassid

  • Basic klassid on CrossFitiga alustajaile. Täpsema info leiad siit.

CrossFit klassid

  • CrossFit  klassi keskseks osaks on  WOD (päeva treeningülesanne)
  • Sissejuhatavalt annab treener kõigile kohalolijaoile ülevaate eesootavast tunnist. Selgitab WOD sisu ja eesmärgi ning tutvustab WOD-s esinevaid harjutusi. Edasi minnakse juhendatud soojendusega. Soojendusharjutused jagunevad üldkehalisteks ja spetsiifilisteks, mis on kohaldatud arvestades eesootavat WOD-d. Soojendusjärgselt tehakse spetsiifiline ettevalmistus WOD-ks, mis hõlmab eesootavate harjutuste tehniliste nüansside kontrolli ja harjutamist treeneri järelvalve all ning individuaalse ja sobiva raskusastme leidmist eesootavaks pingutuseks.
  • WOD-d alustatab klass koos, kuid igaüks liigub treeningülesande sooritamisel endale jõukohase tempo ja koormusega. Keskmiselt on WOD pikkuseks 10-12 minutit kuid sõltuvalt treeningeesmärgist  esineb ka lühemaid ja ka pikemaid ülesandeid.
  • WOD lõppedes saad treenerilt oma soorituse kohta tagasisidet ning vajadusel soovitused treeningule järgnevaks lihashoolduseks. Oleme ka ROMWODi ametlik filiaal ning pakume kõigile klassis osalejatele võimalust peale iga tundi osaled 11-20 minutit vältaval joogaharjutusi hõlmaval lihashooldus seansil.

Erialaklassid

  • Võimlemisklassides (Gymnastics) tegeletakse sportvõimlemisega alustades keskkeha lihaskonna tugevdamisega ning edasi  liikudes juba nõudlikemate harjutuste poole, nagu näiteks kätelseisud-ja kõnnid , tirelid ja jõutõusud kangil ja rõngastel. Tundides keskendutakse eelkõige harjutuste sooritamise kvaliteetsele küljele kasutades raskemate ülesannete sooritamiseks tervet hulka juurdeviivaid harjutusi.
  • Tõsteklassides (Weightlifting) keskendume tõstetehnika (rebimine , tõukamine)õppimisele ja kinnistamisele. Samuti on  osalejail võimalus tegeleda maksimum ja kiirusliku jõu arendamisega .Kuna nii tõste, kui võimlemisklassid on eelkõige tehnilise suunitlusega, puudub neis tavapärane WOD ning treeningud on ülesehitatud  treenerite poolt koostatud treeningkavadele.
  • Sõudeklassidega liitudes saad kõigepealt selgeks sõudetehnika sõudeergomeetril, millele järgnevad vaheldusrikkad treeningülesanded sõudeergomeetril sõltuvalt sinu tehnilistest oskustest ja treenitusastmest

NB! Pea meeles – enne ja peale oma tundi võid veeta boxis kas treenides või head seltskonda nautides nii palju aega kui soovid   😉 

Meie sõbrad ja toetajad


ReebokCrossFit Journal: The Performance-Based Lifestyle Resource

Lähiaja treeningud

Apr
23
T
2019
16:00 CrossFit
CrossFit
Apr 23 @ 16:00 – 17:00
 
17:00 CrossFit
CrossFit
Apr 23 @ 17:00 – 18:00
 
17:00 Weightlifting
Weightlifting
Apr 23 @ 17:00 – 18:00
 
18:00 CrossFit
CrossFit
Apr 23 @ 18:00 – 19:00
 
18:00 Weightlifting
Weightlifting
Apr 23 @ 18:00 – 19:00