09. aprill 2014

Kõikide nende pidevalt muutuvate, kõrge intensiivsusega tehtavate funktsionaalsete harjutuste kõrval on CrossFit ka TOITUMINE.

Kes on näinud CrossFit’i püramiidi, teab et toitumine on seal püramiidis kõige alumisel ja tähtsamal kohal – nagu ka majal vundament.  Kui vundament on mäda, ei ole ka sinna midagi mõtet peale ehitada.

Sama kehtib ka toitumise kohta. Kui endale sisse laduda valimatult kõike, millega tänapäeva toiduainetööstus meid meelitab, ei ole ka igapäevaselt võimalik end hästi tunda ja ka korralikult treenida. Open on läbi. Aeg on leida uusi väljakutseid.

Miks mitte alustada vundamendist?

Miks mitte vaadata üle ja katsetada midagi uut toitumises. Crossfit ringkondades on levinud toitumismudel paleo. Paleo toitumise moto on: „Söö päris toitu“ ehk siis söö nagu sõid meie esivanemad aastatuhandeid tagasi ehk  kõike, mis on võimalikult vähe töödeldud, ei sisalda laktoosi , gluteeni , suhkrut  ja mis on toitaineterikas, ehtne ja puhas toit.

Oluline on ka see, et   Paleo dieet ei rõhuta toidukoguseid, vaid toidu kvaliteeti. Eestis saad infot selle toitumise kohta kõige paremini netilehelt www.paleo.ee . Et paleo toitumist katsetada, soovitatakse läbida 30 päevane väljakutse,  mille vältel toitutakse rangelt paleo reeglite ja toidusedeli järgi.

Eesmärgiks on  keha puhastamine peamistest toitainetalumatuse tekitajatest ning just sinu kehale sobivate toiduainete leidmine. Kuna reeglina tähendab toitumise ümberseadmine paleo-reziimile üldjuhul küllaltki suurt toitumisharjumuste muutust on tegemist suurematsorti väljakutsega sinu organismile ja isudele, seda eriti algusnädalatel. Et sa ei oleks selles väljakutses üksi tuli meil plaan luua boxis eraldi paleo grupp.

Grupi liikmed alustaksid väljakutsega üheaegselt .  Ja nagu ka meie boxi tavatreeningutes, kehtib ka selle väljakutse korral kirjutamata reegel, et koos ja ühiselt on pingutada ja end kokku võtta tunduvalt lihtsam kui üksinda ponnistades. Seepärast kui soovid 30-päevase paleoväljakutsega ühineda – pane end siia kirja.

Alustame väjakutsega 9.aprillil kolmapäeval. 

Hea info Paleo kohta saad alltoodud videost:

 

Meie sõbrad ja toetajad


ReebokCrossFit Journal: The Performance-Based Lifestyle Resource

Lähiaja treeningud
Feb
18
E
2019
12:00 CrossFit
CrossFit
Feb 18 @ 12:00 – 13:00
 
16:30 CrossFit
CrossFit
Feb 18 @ 16:30 – 17:30
 
17:30 CrossFit
CrossFit
Feb 18 @ 17:30 – 18:30
 
18:30 CrossFit
CrossFit
Feb 18 @ 18:30 – 19:30
 
19:30 Basic
Basic
Feb 18 @ 19:30 – 20:30